Velký restart Česka

Pětidemoliční vláda se rozhodla překrýt svou neschopnost kampaní za 42 mil. Kč. Prý má občanům připomínat, že má 5demoliční vládu. Jako by to občané nevěděli, když jdou nakupovat, platí účty za energie a sledují oligarchmédia. Připomínají si to nejenom cenami v obchodě, ale také čtyřmi mrtvými kolem STAN a jeho kauze Dozimetr. K vysmívající kampani tu je ještě kampaň ODS cynicky připomínající, že 5D způsobila Česku modrou smrt známou z Windows.

Ale co to má být ten velký restart? Premiér z ODS vyrazil na nákupy do Bavorska, aby zjistil, že sociální demokracie a sociálně-tržní hospodářství funguje jinak, než dřevní liberalismus Adama Smitha, kterého pětidemoličáci staví proti doktríně Karla Marxe. Ano, model kapitalismu zvaný sociálně-tržní hospodářství nemá problém s regulovanými cenami, subvencováním základních potřeb, regulací monopolů, zvyšováním participace občanů na demokracii moci a zvyšováním sociální spravedlnosti.

Vypadá to tedy, že ODS nákupem v Německu konečně pochopila, jaké jsou hmatatelné důsledky současného vládnutí liberálních dezolátů, které se řídi opakem leninské poučky, že ekonomika je základna a zbytek je nadstavba. Bude tedy ten restart Česka ve smyslu zavedení a rozšíření sociálně-tržního hospodářství, nebo se zase programově přiblížíme oligokapitalismu Ruska a beznaději Blízkého Východu?