Potápí se Západ i Ukrajina?

Potápí se Západ i Ukrajina?

Únor 05, 2023

Shrňme si některá fakta:

 

  1. Lavrov řekl, že čas pracuje pro Rusko a to netrvá na rychlém ukončení války.
  2. Objevily se články zpochybňující schopnost západních armád - konkrétně britské.
  3. V Polsku odešlo jen v loňském roce z armády 12 000 mužů a museli další motivovat zásadním zvýšením platů.
  4. Evidentně dochází na Západě materiál k přesunu na Ukrajinu - viz tanky Leopard 1 a další.
  5. Ukrajinci přiznali, že berou každého kdo je schopen vojenské služby bez ohledu na následky v hospodářství - znamená to jediné a to, že mají velké ztráty, které se špatně nahrazují.
  6. Dokládá to i prohlášení, že se zvýší počet vojáků cvičených na západě na 30 000.
  7. Sankce nefungují - dokladují to data MMF. Dopadají spíše hůře na jejich strůjce, než na Rusko.
  8. Objevily se články, že letos nějak vydržíme, ale kritický bude příští rok. Z čeho naplníme zásobníky? Export německé ekonomiky klesá dost rychlým tempem.
  9. Nedaří se vytvořit celosvětovou protiruskou frontu. Ekonomicky nic moc, teď se ukazuje, že i vojensky, zbývají jen pokusy destabilizovat Rusko zevnitř. Řekl bych, že to byl plán po Ukrajinském útoku na Rusko. Rusové vyrazí na pomoc, Západ vyhlásí sankce, Rusko se hospodářsky položí a dojde k vnitřní destabilizaci. V optimálním případě k rozpadu a vzniku nových malých států, které se dají lehce ovládat. Jenže to zatím nevychází. Podle mě neměli žádný plán B). Hodně si věřili.

 

Velmi zajímavé jsou zprávy o stavu ruské armády. Na jedné straně neustále západní propaganda tvrdí, jak je v rozkladu, jak nic nefunguje, jak se musí zhroutit a na druhé straně jsou zprávy o připravenosti nejméně 200 000 nových vojáků (někdy hovoří až o 500 000, ale to započítávají i brance a asi to slouží spíše ke strašení). Někdy mám pocit, že napíší pravdu a pak se jí sami leknou. Nebo jsou opravdu hloupí a neuvědomují si, že si jednotlivé články odporují.  Osobně jsem přesvědčen, že se situace nevyvíjí podle představ Západu, ale nebude to lehký ani krátkodobý proces.  Bohužel stojíme opět na špatné straně barikády. Slyšíme jak je to vše úžasné, jak se nám daří, jak musíme pomáhat Ukrajině i za cenu zchudnutí a na druhé straně jsou publikována čísla o poklesu zahraničního obchodu Německa, na který jsme významně navázáni. 

 

Pokud je pravda, že USA nabídly výměnu země za mír, tak je něco s boji na Ukrajině pro Západ špatně. Jen tak pro nic za nic by to neudělali, zvlášť, kdyby byly přesvědčeni, že vyhrají.  Možná to ale pozapomněli říct novému prezidentovi ČR, generálu Pavlovi. Ten považuje za uspokojivý výsledek jen plnou porážku Ruska, i za cenu zchudnutí českých občanů, ale možná jsem jej jen špatně pochopil. Očividně naše republika pod vedením fialového Pětipsa a nyní spolu s generálem Pavlem funguje jako užitečný idiot. Na jednu stranu je nám mediálním prostorem tvrzeno, jak Ukrajina vítězí, ale ze zahraničních zdrojů víme, že tomu tak úplně není. A občas něco prosákne i do českého mediálního prostoru.

 

Nelidský ministr

Nelidský ministr

Únor 05, 2023

Českou republiku vedle energetické krize začala trápit krize léková. Od doby nástupu neoliberální Pětipsí vlády se zmítáme ve značných problémech. V mnohých oblastech pácháme doslova sebevraždu a to hromadnou. Nefunkční a selhávající pravicová politika nás žene do úzkých. Lidé stojí fronty na lékaře, léky, sociální dávky, na Úřadech práce. To je obrázek posledního roku, nikoliv obrázek konce reálného socialismu, jak nám byl donedávna vykreslován. Nejvíce selhávající je aktuálně ministerstvo zdravotnictví se svým nelidským ministrem Válkem, profesorem připomínajícím svými výroky profesora Nejedlého, někdy přezdívaného také jako rudý dědek. Ministra Válka tím pádem můžeme přezdívat Pětipsím dědkem, když už je ve vládě, která je nazývána Pětipsem.

Jestliže na konci roku 2022 ministr Válek proslul svým výrokem, abychom při shánění léků obvolali sto lékáren, tak v novém roce pro změnu hlásá výroky ryze slibující. Antibiotika budou, nebojte. Zajistili jsme tisíce dodávek penicilinu. Léky sice chybí v celé Evropě, ale antibiotika jsme objednali na Slovensku. Všeho bude dostatek! Inu rétorika podobné té z 60. let minulého století. Slovy tehdejšího prezidenta Novotného: maso taky bude! Ministr Válek po jeho vzoru prohlašuje: léky taky budou! Otázkou je pouze kdy? Nelidské ministerstvo prý za nic nemůže. My nic, my muzikanti! Za to všechno může válka na Ukrajině a hlavně Čína! Tam je všechna výroba přesunuta, protože firmy přece chtěly ušetřit výrobní náklady. To způsobila divoká privatizace a rozkrádání státního majetku, kterou měla pod patronací pravice, která byla podobná té současné. Pamatujete? Ministr Válek si tohle ale nepamatuje. Možná trpí nemocí zvanou hosip nebo lahosip.

Pětipsí dědek stále prohlašuje, abychom neskupovali léky a doma je nehromadili. Jenže co má běžný občan dělat, když doma v lékárničce potřebuje aspoň mít jedno balení základních léků typu Paralen? Opět snad máme obvolávat sto lékáren, jak nám na konci roku 2022 radil nelidský ministr Válek? Po této zkušenosti si raději každý objedná na internetu nějaké to balení léků navíc. Pokud tedy jsou. Lidé bděte, neblbněte, říká ministr Válek. Všechno bude: máslo, chleba, léky, stíhačky i tanky budou! Akorát se neví, kdy a za kolik. Pokud vůbec něco bude. Opozice i odborníci proto žádají ministrovu hlavu. Mimořádné dodávky léčiv nás totiž nezachrání. Jsme na tom totiž ještě hůře, než na konci reálného socialismu, kdy tehdejší plánovanou ekonomiku trápily rovněž výpadky. Dnes se ale nacházíme v reálném kapitalismu, který je na tom ještě hůře, protože jej nikdo neřídí. Navíc ministerstvu zdravotnictví nikdo zjevně nevysvětlil, jak funguje globální kapitalismus a neoliberalismus.

A jelikož nikdo nic neřídí, tak se pohybujeme po linii, kterou můžeme nazvat Katastrojkou. Všeho je zdánlivě dostatek, ale všechno všude chybí. Pokud nechybí, tak si to nemůžete koupit, protože na to prostě nemáte peníze. K tomu všemu se plánuje další reforma zdravotnictví, kde si za vše zaplatíte a co více: u mnohých zákroků vás odoperují, zašijí a pošlou vlakem domů. Inu ministr Válek je specialistou úplně na všechno. Léky počínaje a operacemi se zašitím konče. Každopádně nedostatek základních léčiv ohrožuje zdraví občanů. Možná je to i záměr ve spojení s privatizací. Jak podlé, asociální a trapné, stejně jako strana (TOP 09), jejíž obchodním zástupcem je ministr Válek.

 

Flanel číslo 5

Flanel číslo 5

Únor 04, 2023

Soudruh generál prezident Petr Pavel ještě nesložil slib a už začal úřadovat. Neúřaduje však z pozice prezidenta, ale generála. Soudruha také zanechal kdesi v minulosti. V KSČ byl prý omylem. Jak jinak. Takhle to dělalo hodně kariéristů té doby. Neměl prý dostatek informací o zločinnosti tehdejšího režimu. Historka, které mnozí věří. Média a politický marketing vytvořil mýtus o soudruhovi generálovi, kde členství v KSČ nevadí. Začala se hrát hra, kterou mnozí známe s názvem: Vadí, nevadí.  

Očekával jsem, že slavnostní inaugurace soudruha prezidenta generála proběhne 25 února. Mohlo to být docela hezké retro, když už máme retro tak říkajíc marketingově v kurzu. Inaugurace by mohla být ještě na socialistickou Ústavu. Zcela jistě by se v archivu hradního protokolu našla. Byť by byl asi notně zaprášená, ale kdo ví. Přeci jen na ni v roce 1989 přísahal Václav Havel. Velký vzor předsedy ZO KSČ prezidenta Petra Pavla.

Vládní Pětipes propůjčil Petru Pavlovi Hrzánský palác. Odtud začal úřadovat občanský prezident. Mohli bychom říci spíše lidově demokratický prezident (zvolen lidem v demokratických volbách). Ještě neprezident ale začal dělat republice spíše problémy. Stále není oficiálně prezident a už volal na Ukrajinu a Tchaj-wan. Kdo mu poskytl utajovaná čísla, se neví, je utajováno. Sám Pavel totiž řekl, že do doby inaugurace má stejné pravomoci jako každý běžný občan. Z toho plyne, že bychom asi měli všichni dostat telefon na Zelenského, když už máme stejné pravomoci.

Zatímco telefonát na Ukrajinu znervóznil nejen jeho nevoliče, ale i voliče druhého kandidáta, který strašil mírem, tak telefonát na Tchaj-wan popudil Čínu. Ta pohrozila, ať tam raději nejezdí ani svetr Petr, natož svetřice Markéta Pekarová Adamová. Nebo pokud si chceme zahrát na druhou Litvu, tak prý klidně můžeme. Litva byla taky v pokušení. Výsledky se dostavily velice rychle. Ale Tchaj-wan je vysoká priorita. Senátu totiž šéfuje Tchajwanec, do jehož rukou bude nový prezident skládat slib.

Vítězem se stává Flanel číslo 5. Ten obvolává země, které má v nezměrné lásce současný vládní Pětipes, i když Flanel není vládním kandidátem. Namísto toho, aby volal například do Japonska, jak to bude pokračovat se zastavením výroby v dnes bývalé firmě TPCA (dnes Toyota, TMMCZ) u Kolína. Nebo by Flanel mohl zavolat do Jižní Koreje, jak to bude nadále pokračovat s výrobou pneumatik Nexen Tire Europe u Žatce. Tohle soudruha generála, budoucího prezidenta nezajímá? Pročpak ne? Že by byl flanel již ve vleku vojenskoprůmyslového komplexu? Pravděpodobně. Dal to již silně najevo ve svém prohlášení, aby se Západ v konfliktu na Ukrajině pochlapil a poslal tam vše, co má. Vyjma tedy jaderných zbraní – zatím. Prostě generál válka. A navíc na Hradě budou sedět hned dva generálové. Zle, matičko zle. Generálové zde…

 

Index demokracie 2022: Česko

Index demokracie 2022: Česko

Únor 03, 2023

Od roku 2007 vydává The Economist Index demokracie. Od roku 2010 tak činí každoročně v prvním čtvrtletí roku. Jde o zhodnocení stavu demokracie v pěti oblastech (I volby a pluralismus, II fungování vlády, III politická participace, IV politická kultura, V občanské svobody), z kterého pak stanoví celkové skóre za ukončený kalendářní rok. Hodnocení, které provádí redakce časopisu pomocí 60 otázek pro každý stát, může nabývat teoreticky hodnoty 0 až 10 pro každou oblast, stejně tak pak i celkové skóre.

Země jsou rozděleny do čtyř kategorií podle dosaženého bodového hodnocení. Státy, které dosáhly alespoň 8 bodů, jsou považovány za plnohodnotnou demokracii (full democracy). Státy, které dosáhly alespoň 6 a méně než 8 bodů jsou považovány za nedokonalou demokracii (flawed democracy). Státy s hodnocením 4 a méně než 4 bodů jsou hybridní režimy (hybrid regime), ani demokracie, ani totalita. Státy, které dosáhly méně, než 4 bodů jsou považovány za totality, autokratické státy.

Hodnocení České republiky v Indexu demokracie, 2006–2022.

rok

vláda

celkem

I

II

III

IV

V

hodnocení

2006

ODS

8,17

9,58

6,79

7,22

8,13

9,12

full democracy

2008

ODS, KDU-ČSL, Zelení

8,19

9,58

7,14

6,67

8,13

9,41

full democracy

2010

úřednická vláda

8,19

9,58

7,14

6,67

8,13

9,41

full democracy

2011

ODS, TOP09, Věci veřejné (LIDEM)

8,19

9,58

7,14

6,67

8,13

9,41

full democracy

2012

8,19

9,58

7,14

6,67

8,13

9,41

full democracy

2013

8,06

9,58

7,14

6,67

7,50

9,41

full democracy

2014

ČSSD, ANO, KDU-ČSL

7,94

9,58

7,14

6,67

6,88

9,41

flawed democracy

2015

7,94

9,58

7,14

6,67

6,88

9,41

flawed democracy

2016

7,82

9,58

7,14

6,67

6,88

8,82

flawed democracy

2017

7,62

9,58

6,43

6,67

6,88

8,53

flawed democracy

2018

ANO

7,69

9,58

6,79

6,67

6,88

8,53

flawed democracy

2019

ANO, ČSSD

7,69

9,58

6,79

6,67

6,88

8,53

flawed democracy

2020

7,67

9,58

6,07

6,67

7,50

8,53

flawed democracy

2021

7,74

9,58

6,43

6,67

7,50

8,53

flawed democracy

2022

ODS, TOP09, KDU-ČSL, STAN, ČPS

7,97

9,58

6,43

7,22

7,50

9,12

flawed democracy

zdroj: EIU´s Demokracy Index, 2007–2023. London, The Economist

Česká republika se v roce 2022 přiblížila k tomu, že by se opět mohla stát plnohodnotnou demokracií. Z této kategorie vypadla v roce 2014.

Co je však varující, je, že ke zlepšení skóre došlo jen růstem bodového hodnocení v kategorii občanských svobod (V) a politické participace (III). Fungování vlády (II) bylo stejně mizerné jako za předcházející, Babišovy vlády. Stejně tak pokleslá zůstala i politická kultura (IV). Pro ty, co volili Českou pirátskou stranu a STAN, je to jistě zklamání.

 

Fekete Péter

Fekete Péter

Leden 29, 2023

Tak jsme se po více jak 30 letech konečně dočkali. To, za co lidé v listopadu 1989 bojovali, se stalo skutečností. Na pražský Hrad usedne člověk, který byl na konci reálného socialismu kariérním komunistou. A nebyl to ledajaký komunista. Byl předsedou ZO KSČ, nomenklaturní kádr v tehdejší armádě. Takže člověk pro každou dobu jako dělaný. Kde byl Petr Pavel v listopadu 1989, se už asi nikdy nedozvíme. Je ale možné, že právě nově zvolený prezident rozvědčík generál Petr Pavel mohl být jedním z těch, kteří mohli být povolání na obranu socialismu generálem Václavíkem. Kdo ví. Možná mohl být i jedním z velitelů. Kdo ví?

My ale víme, že si občané v roce 2023 na Hrad zvolili komunistu. Odkaz listopadu 1989 je tím tedy naplněn. Zvítězila pravda a láska nad lží a nenávistí. Jak by řekl první prezident po roce 1989 – Václav Havel. Tuto skutečnost nám potvrdil i druhý Petr, který je rovněž ústavním činitelem. Ten ve svém projevu prohlásil, že zvítězily hodnoty, které i on vyznává. S USA a NATO na věčné časy! Nový prezident to přeci chápe a naprosto tomu rozumí! Byl přeci předsedou výboru NATO. Jen se změnily názvy států a vojenských paktů. Petr Fiala sice nebyl v KSČ, ale za to si docela rozuměl se Sudetoněmeckým landsmanšaftem. Inu doba se sice mění, ale klasika zůstává.

Prezident Petr dokonce prohlásil, že jej dopisem podpořila i dcera Milady Horákové. Je tedy evidentní, že tvrzení, které bylo po listopadu 1989 na denním pořádku – za všechno mohou komunisti – dnes ztrácí na významu. Komunisté již za nic nemohou. Za vše přece mohou lidé, kteří jakkoliv dobrý systém dokáží zkazit. Z toho plyne, že i za zhroucení socialismu sovětské typu mohl nový prezident Petr Pavel, protože jej nijak nepomohl zachránit. I když čekal až do března 1990 a až poté vystoupil z KSČ. Že by nevěděl, co se děje? Nebo to byl záměr?

Očekával jsem, že inaugurace nového prezidenta proběhne slavnostně 25. února. Tedy na Vítězný únor, kdy zvítězil v roce 1948 pracující lid. Ale to by se dnes nehodilo (hlavně kvůli zákonným lhůtám). A tak si počkáme do 9. března, kdy proběhne inaugurace Petra Pavla, kde bude přítomen i Petr Fiala. Dva Petrové budou v jedné místnosti. Možná se dočkáme i slavnostního slibu, že se přísahá neoliberalismu. Proběhne inaugurace pravdy a lásky, která v roce 1989 zvítězila nad lží a nenávistí v podobě předsedy ZO KSČ, prezidenta České republiky Petra Pavla. Prostě Fekete Péter.

 

Nový stát

Nový stát

Leden 28, 2023

Už je to tady! Prezidentem byl zvolen bývalý rozvědčík generál Petr Pavel, přítel Sovětského svazu a Spojených států amerických. Andrej Babiš prohrál. Už neexistuje žádná hráz proti současné Pětipsí neoliberální vládě. Masová demontáž sociálního státu může zrychlit. Je to logické „občanský“ kandidát, podobně jako sluha národa Zelenskyj, byl podporován milionáři a korporacemi. Ti, kteří v roce 2013 podporovali Andreje Babiše si našli jiný volant a páky k tomu, aby byli ještě bohatší. Poraženému čest, tu vítěz nikdy neměl.

Krvavý Pětipes má dokonce volno ke změně Ústavy. Ta jako výsledek polednové politiky by mohla znít takto:

My lid České republiky prohlašujeme slavnostně:

Společenské zřízení, za které bojovaly celé generace veksláků i ostatních oligarchů a které měli od vítězství Sametové revoluce před očima jako vzor, stalo se pod vedením občanských demokratických stran skutečností i u nás.

Neoliberalismus v naší vlasti zvítězil!

Vstoupili jsme do nového období našich dějin a jsme odhodláni jít dále k novým, ještě vyšším cílům. Dovršujíce oligarchizaci, přecházíme k budování vyspělé společnosti sociální kontroly a shromažďujeme síly pro přechod k úplné totalitě pravdy a lásky.

Po této cestě půjdeme dále ruku v ruce s naším velkým spojencem, Spojenými státy americkými, a se všemi ostatními přátelskými zeměmi světové kapitalistické soustavy, jejímž je naše republika pevným článkem.

Chceme žít v míru a přátelství se všemi národy světa a přispívat k mírovému soužití a k dobrým vztahům mezi státy s různým společenským zřízením. Důslednost mírovou politikou založenou na růstu vojenských výdajů a všestranným rozvojem své země ve prospěch oligarchů budeme napomáhat k tomu, aby se všechny národy přesvědčily o přednostech globalizace, který jediný vede k blahu všeho lidstva.

Přes 3 milionu voličů podporující kandidáta, který jim ve svých heslech slíbil vybudovat Nový stát, očividně sociální stát nepotřebují. Sláva Česku, hrdinovi sláva!

 

El Comandante (Velitel)

El Comandante (Velitel)

Leden 27, 2023

Seriál Velitel byl vyprodukován Československou televizí v roce 1981 a první, z šesti epizod, Začátek cesty, se točil na Vojenské vysoké škole pozemního vojska trojnásobného hrdiny ČSSR a hrdiny SSSR armádního generála Ludvíka Svobody ve Vyškově. To, že se na televizních obrazovkách v dobách totality objevil Andrej Babiš, se ví. Mlčí se však o tom, že Petr Pavel hrál v totalitním seriálu oslavujícím Československou lidovou armádu a komunistický režim. To podstatné je od času 1:11:20 do času 1:16:20. Nástup školy byl povinný pro všechny posluchače a tzv. stálý stav. Jinak by se nedal slavnostní pochod provést. Petr Pavel na škole totiž studoval od roku 1979 a slavnostního pochodu se účastnily všechny ročníky. Dost bylo lží!

 

Tu Felix, tu Felix

Tu Felix, tu Felix

Leden 26, 2023

Hlad je převlečená žízeň a piráti jsou moderní totalita. Jak se praví v románu George Orwella 1984: „Nejúděsnější na tom všem není, že člověka mohou zabít za to, že smýšlí jinak, ale to, že by mohli mít pravdu.“ V prezidentských volbách sáhli k neočaputismu, ale jejich kandidátka byla spíše Majkou z Gurunu. Prostě spadla z oblakov, než by připomínala lidskoprávní právničku snažící se lidem pomoci a nebažící po moci.

Plné detí sú tie svety, o ktorých každý večer sníme, nasadneme do rakety, a za nimi poletíme – poletíme – poletíme – poletíme...“ Tak nějak si piráti představovali prezidentskou kampaň, když heslo Volte kozu, která rozumí petrželi! nahradili ve druhém kole heslem Volte kozla zahradníkem! Něco to mělo do sebe.

Kandidátka pocházela z Medlovy univerzity v Brně, a to z fakulty, kde se podle Akreditačního úřadu léta nikdo o nic nestaral, akademický senát nedohlížel na děkana, akademici na akademický senát a rektorka vůbec na nikoho, přestože jako účetní jednotka zřizovaná státem má povinnost provádět interní audit. Původně zemědělsko-lesnická univerzita je jedinou vysokou školou v Česku, která má název po Němci, Gregoru Johanu Mendelovi, ale co se odehrávalo v Černých polích, to musely být lauter böhmische Dörfer.

Nerudová byla jako pirátský tančící medvěd a Bartoš měl svou holku. Bylo to logické, Danuše pocházela z fakulty, které se díky její reputaci dnes může, s hrdostí Danuši Nerudové vlastní, říkat Smarhoňská medvědí akademie. Jak se ale praví v 1984: „Nejhorší nepřítel člověka je jeho vlastní nervový systém.“ tak uvidíme, s čím mimozemští piráti přijdou příště.

 

ČVO

ČVO

Leden 26, 2023

ČVO není ani čistička vod odpadních, ani číslo vojenské odbornosti. Pávek byl jednička: „vojáci, u nichž nelze stanovit vojenský obor a odbornost“; lidé, které stát platí, aby naplnil tzv. politicko-vojenské ambice, tj. počet vojáků, který má v našich spojencích vzbudit důvěru, že kdyby něco, tak něco. ČVO znamenalo: čest, věrnost, odvaha. To bylo heslo, pod které Tvrdíkovi reformátoři v roce 2002 schovali profesionalizaci armády.

Voják má být na prvním místě čestný, např. nešulit s cesťáky. Pak má být věrný demokracii, např. když se republika noří do mlhy populismu, má veřejně vystoupit a říci: já s tím nesouhlasím. Teprve pak má být odvážný. To platí hlavně pro generály, o kterých Bílá kniha a obraně pravila, že:

„Tvoří vojenskou elitu České republiky odpovědnou za přijímání strategických a operačních rozhodnutí dotýkajících se celých ozbrojených sil České republiky nebo některé z jejich částí. Do hodnostního sboru generálů jsou vybírány zralé osobnosti, které svým celoživotním výkonem vojenské služby prokázaly schopnost dosahovat vynikající výsledky. Zároveň jde o vojáky, kteří si jsou schopni svým morálním profilem, vzděláním a všeobecným společenským rozhledem získat důvěru veřejnosti a přispět tak dobrému jménu ozbrojených sil“

Pan Vajíčko byl členem komise pro Bílou knihu o obraně, ale moc se k ní nehlásil. Občansky nijak neprotestoval proti jejímu zrušení v roce 2019. I on si asi myslel, že je na čase, aby se mezi generály dostal někdo, kdo nemusí mít takový profil. A neprotestovala ani předsedkyně Výboru pro obranu, občanská demokratka Černochová. Jinak by nemyslela vážně to, že generálové Páleník s Kovandou (také jako Pavel bývalý velitelé 601. speciální skupiny z Prostějova), kteří zneužili Vojenské zpravodajství, mají dostat milost od nenáviděného prezidenta Zemana.

A tak s náčelníkem hlavního armádního stanu Pavlem se armádní etika změnila: obětavost, odvaha, věrnost a čest až na posledním místě. Inu, to by ani Husák, jako vrchní velitel ozbrojených sil nevymyslel.

 

Etika pana Koblihy a pana Vajíčka

Etika pana Koblihy a pana Vajíčka

Leden 20, 2023

Hned na začátek je třeba podtrhnout, že ani pan Kobliha, ani pan Vajíčko nejsou politici, neví, co tady vlastně dělají a o úřad prezidenta neusilují. To je totiž politický post ústavního činitele a oni ho nepovažují za politiku. Oni nejsou politici. Babiš to sám prohlásil na vstupu do své poslanecké kariéry a také tuto skutečnost několikrát zopakoval, když se postupně stal ministrem financí a předsedou dvou vlád. Pavel to signalizuje používáním vojenské hodnosti. Bez ní by byl jen inženýr kolové a pásové techniky a Master of Arts.

Ani pan Kobliha, ani pan Vajíčko nejsou politici, přesto mají svou etiku. Babiš, před tím, než nevstoupil do politiky a jako předseda rady vlády bojující proti korupci a prosazující etický kodex poslance, senátora, a člena vlády, podpořil Rekonstrukci státu. To Pavel se vždy řídil kodexem etiky vojáka. Jestliže používá vojenskou hodnost, měl by se dál řídit etikou vojáka.

Odpovědnost a smysl pro povinnost „uvědomuj si své povinnosti, projevuj iniciativu a tvořivý přístup ke službě“ Obětavost „dej všechno, dej víc, než dostáváš, uvědom si, že úspěch celku stojí výš než úspěch jednotlivce“ Odvaha „neboj se rozhodnout a přijímat nové výzvy, měj sílu překonat složité, nebezpečné a riskantní situace“ Věrnost „buď oddaný své zemi a její armádě a loajální ke svým nadřízeným, respektuj své spolupracovníky“ Čest „buď přímý a zásadový, jednej vždy v souladu se svým svědomím, tvé poslání tě zavazuje“

Existuje už dostatečný řetězec argumentů, že kandidát na prezidenta Pavel není čestný. Přinejmenším nemá žádné svědomí. Jako generál bude vždy sloužit armádě více než své zemi. Základním ústavním principem je nadřazenost moci zákonodárné, moci výkonné, tj. generálům, plukovníkům a svobodníkům se vztahem k malování.

 

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Aktuální problémy