Světoví četníci

Tak jsme se nakonec dočkali. Světoví četníci v čele s USA zaútočili na Sýrii. Záminkou pro úder byl údajný útok chemickými zbraněmi. Jenže, byl opravdu spáchán chemický útok a rakety poté zničily výrobny chemických zbraní? Nebo se nám předkládají dobře promyšlené informace od různých PR agentur, které mají ospravedlnit útoky? Pravděpodobně obojí. Jak je to možné? Naprosto jednoduše. Podobných věcí se v minulosti již událo mnoho a vždy se jednalo o propletenec USA, Velká Británie, Francie, NATO a Rada bezpečnosti OSN. Přičemž poslední zmiňovaná instituce je v daném propletenci jen do počtu, protože téměř nikdy nic nerozhodla proti výše uvedeným světovým četníkům.

Možná se ptáte, zda se budou v Sýrii hledat chemické zbraně? Věřte tomu, že nebudou. Potažmo je budou hledat zaplacené PR agentury, které budou pouštět tyto zprávy do světa. Chemické zbraně nehledali v Iráku, tak je nebudou hledat ani zde. Když navíc byly, dle médií, bombardovány sklady chemických zbraní, tak by z logiky věci měla být otrávena i syrská města v okolí těchto skladů. Byla otrávena? Nevím o tom. Dokonce ani v Iráku nebyla otrávena. Navíc mě velice pobavily záběry, kde se po údajném chemickém útoku pohybují zachránci bez ochranného oděvu. Tohle opravdu nikomu nepřijde divné? Pokud by tam totiž byl jedovatý plyn, tak by zasáhl i je samotné. Zdá se, že to celé je hra pro kamery a ovlivňování veřejného mínění, aby zásah proti tomu či onomu státu přijalo. Veřejný prostor je tím pádem „masírován“ polopravdami, aby byl nakloněn jakémukoliv útoku.

Nyní se dostávám k problému OSN. Konkrétně k Radě bezpečnosti OSN. Své opodstatnění tyto instituce měly ve svých počátcích, ale v dnešní době jsou k ničemu. Ostatně k ničemu jsou už od doby války ve Vietnamu, kdy USA použily defolianty. Co udělalo OSN? Mlčelo. Ostatně jako často poté. Je tedy nutné, aby proběhla změna těchto institucí. K tomu asi bohužel nedojde bez válečného konfliktu. Jedná se totiž o „válečné“ instituce, které byly zakládány v době druhé světové války nebo těsně po ní.

USA se často hodí, když mohou vypálit několik desítek střel s plochou dráhou letu (tzv. Tomahawky). Vždy si otestují nové prototypy. To samé udělaly v Srbsku, aby si (mimo jiné) zbrojařská lobby namastila kapsu. Z toho plyne, že v pozadí všech útoků na různé světové cíle ze strany světových četníků, je zbrojařská lobby, která má největší vliv právě v USA.

Jako občanovi  naší republiky je mi na nic, že jsme s takovou agresivní „pakáži“ v jednom spolku zvaném NATO. Naše republika tam nemá co pohledávat a my si tam vesele v roce 1999 vstoupíme bez referenda. Proč nejsme jako neutrální Rakousko? To přeci bylo rovněž po 2. světové válce obsazeno Rusy. Dokonce až do roku 1955 zde vojska pobyla a nikoho to netrápí. Navíc jsou lidé v Rakousku na své osvoboditele hrdí. Stačí se zajet podívat do Vídně na památník sovětské armády.

Ze všeho tedy plyne, že v dnešním informačním světě se jasně ukazuje, že i média dokáží rozpoutat válečný konflikt, když jsou použita pro ospravedlnění toho či onoho útoku.