Podnikatelský internacionalismus

Ministryně obrany Jana Černochová, která je přezdívána „Krvavá Jane“ prohlásila, že Česká republika poslala na Ukrajinu zbraně a další vojenský materiál v celkové hodnotě 3,5 miliardy korun. Hrdě dále řekla, že dodávky zbraní budou pokračovat! Ať se točí kola zbrojařského kapitálu a českých zbrojovek! Máme ministryni, za kterou se nemusí Ukrajinci stydět, ale Čechům dochází trpělivost. Začínají se ptát: když máme takové peníze na zbraně, proč není na rodiny s dětmi, boj s inflací, řešení našich problémů? Pryč s „Krvavou Jane“ a dalšími pohunky!

Současná situace dost připomíná dobu vlády jiného Petra – Nečase. Jeho korupční vládu tenkrát reprezentovala i současná ministryně v roli poslankyně, takže co jiného od ní čekat. Hrdě kráčí ve šlépějích, které byly vytyčeny již tenkrát. Nečasova vláda podporovala tuzemské podnikatele a oligarchy. A to včetně Andreje Babiše. Nikomu to tenkrát nevadilo. V době podpory tuzemských podnikatelů se otevřely brány politické korupci, kdy firmy a lobbisté ve velkém prosazovali svoje zájmy nejen v oblasti armády.

Časy se mění, ale klasika zůstává. Ministerstvo obrany ani po deseti letech neví, jaké jsou marže zbrojařů, takže je situace stejná jako za podivného ministra Bartáka, který proslul korupčním skandálem. V současné době namísto podpory tuzemských podnikatelů vládní slepenec podporuje ve velkém Ukrajinu. Prý jako odčinění za rok 1968. Jenže pravda je mnohem, mnohem krutější. Naše vláda se nestará o své občany, ale hájí zájmy ukrajinských oligarchů. Světová banka se již klepe na to, až bude někdo platit dluhy po Ukrajině. Kdo to asi bude? Solidárně celá Evropa? Nejbohatší lidé z Ukrajiny nebo odjinud? Oligarchové globalizovaného světa, spojte se!