Geopolitika strachu

Svět je opět blíže válečnému konfliktu. Alespoň tomu nasvědčují poslední události. Řinčení zbraněmi ze strany USA a spojenců z NATO (kam se bohužel řadí i naše republika) nám dávají tušit, že se hledá záminka pro ozbrojený konflikt jaký tady dlouho nebyl. Sýrie je promyšlený tah, jak eskalovat napětí a jako viníka určit Rusko. Informační válka nám to jasně dává najevo. V médiích jsme připravováni na válku a jako zlo je určeno právě Rusko. Ptáte se proč? Důvodů je hned několik.

Jednak je zde pozůstatek rivality z doby studené války, kdy si velmoci ukazovaly svaly. Tento fakt se přesunul do dnešní moderní doby a do procesu jsou vtažena média. Ta jsou použita jako prostředek na ospravedlnění rozpoutání válečného konfliktu s cílem ochránit civilní obyvatelstvo. Ne jinak je tomu v Sýrii. Nedávný chemický útok proti civilistům podle mého názoru neprovedlo Rusko, ale spíš Izrael. Tím jej nechci nijak vinit, ale už jen rozezlený telefonát Netanjahua s Putinem nám dává tušit, že zde něco nehraje. Mediální kampaň ale pokračuje. Dost mi to připomíná ospravedlňování útoku na Irák, kdy nám bylo tvrzeno, že má zbraně hromadného ničení a ejhle ono nic. Za vším tedy můžeme hledat zbrojní magnáty v USA, kteří reálně potřebují otestovat nové „chytré“ zbraně.

Zajímavým způsobem do toho všeho zapadá i kauza údajně otráveného dvojitého agenty Skripala, který se zázračně uzdravil. Tohle mě vždy pobaví. Jak se může uzdravit člověk, který měl být otráven bojovou látkou kategorie VX? Odborníci na chemii Vám řeknou, že když se člověk dostane do styku s takovou látkou, tak je okamžitě mrtvý. Skripalovo zázračné uzdravení je tedy mediální fraška a nebo je zde Bůh, který koná zázraky. Ten se podle mého názoru o takové pány zcela jistě nezajímá a také se nezajímá o války. Z toho plyne, že styk s plynem VX znamená jasný konec. V tomto případě se jedná o typické fake news, kdy se eskaluje napětí proti Rusku. Jelikož to se Skripalem nevyšlo, tak se hledá dál. A jako záminka může být (je) právě konflikt v Sýrii. Nicméně zde to asi taky nevyjde, protože to není až tak jednoduché.

Lidé mají reálný strach, že vypukne celosvětový konflikt a to pod taktovkou USA do kterého bude zapojeno NATO. USA jsou totiž zakládajícím členem tohoto spolku, který je pozůstatkem studené války. Zajímalo by mě, kdo bude dříve nebo později označen za zlého. Logika NATO říká, že válka mezi dvěma demokratickými státy není možná. Takže proti komu se bude válčit? Ve finále to bude proti demokratickým zemím, které USA (a jim věrní) označí za nedemokratické. Lidem vadí existence NATO jako agresívního spolku a eskalace napětí proti Rusku je přiléváním oleje do ohně. Když si k tomu přičteme, že jak USA, tak Velká Británie říkají, že klidně na světě zaútočí i bez ratifikace Rady bezpečnosti OSN nebo jejich parlamentů, tak si říkám jací „blázni“ vládnou světu. Navíc se ukazuje, že i OSN je pouze „debatním kroužkem“, kde se nic nevyřeší a musí tedy dojít k přeměně tohoto společenství. Nebo nám snad v geopolitice strachu budou vládnout zbrojařští blázni, kteří chtějí válku a nechtějí mír?