Všichni lžou?

Nejen naší politickou scénou otřásá uměle vytvořená kauza čínských firem Huawei a ZTE. Všichni na povel mají zkontrolovat své mobilní telefony, tablety, notebooky a jiná zařízení. Co kdyby je totiž čínský velký bratr odposlouchával? Odezva ze strany Číny na sebe nenechala dlouho čekat. Není divu, protože elektronické firmy dnes hrají prim na globálním trhu. Zdá se tedy, že někdo někde lže. Připomeňme si, kdo začal očerňovat firmu Huawei? Ano, byl to americký prezident Donald Trump. Jeho logika mu totiž velí, aby očerňoval každého, kdo by byl jen o něco úspěšnější, než korporace z USA. Co je v tomto případně nejjednodušší? Někoho obvinit ze špionáže. Tvrzení, že se v elektronice Huawei a ZTE nachází sledovací program, se nezakládá na reálné pravdě, ale na domněnkách. Když si to celé dáme dohromady, tak zjistíme, že Donald Trump bojuje za korporace v USA, které jsou postupně vytlačovány z globálního trhu. Lhát je tedy dnes na denním pořádku. Vytváření alternativních pravd dává tušit, že náš svět bude ještě více ovlivňovat umělá pravda, která se bude vyskytovat hlavně na internetu.
Co na celou kauzu říkají další země, kde mělo dojít k nějakému „špehování“? Nejradikálněji zasáhlo Polsko, kde byl zatčen šéf tamní divize firmy Huawei. Prý se dopustil špionáže. Možná vás zarazí, proč zašlo Polsko až takhle daleko? Když se podíváme do minulosti, tak jediným skutečným přítelem Polska jsou totiž právě USA. Stačí si připomenout, jakým způsobem bylo Polsko zakomponováno do boje proti terorismu, když se na jejich území tajně přepravovali a mučili vězni z věznice Guantanámo. Je tedy patrné, že aby se Polsko zalíbilo USA, tak raději hned někoho zatkne. Naše úřady zatím takhle daleko nejdou a věřím, že nepůjdou, protože vše se zakládá na smyšlenkách. Obchodní válka se rozeběhla.
Nebo si snad opravdu někdo myslíte, že nás nikdo nesleduje? Kupříkladu Americká bezpečnostní agentura (NSA) sleduje všechny a všude. Ochotně na web, sociální sítě, vkládáme tolik dat, že si o nás mohou všichni přečíst všechno. Dokonce už ani nemusíme ke zpovědi, když něco provedeme. Svěříme se na síti a velký bratr nám řekne, co máme dělat, případně nás polituje. Tímto chováním na síti zanecháváme svoji digitální stopu, která je běžně dohledaná. Už je vám tedy jasné, proč se vytváří umělá bublina kolem čínských firem? Už vidím, jak v pořadníku „očernění“ je další čínská společnost. Tentokrát Lenovo, které se daří prodávat počítače daleko lépe, než společnostem v USA. Už jen očekávám, až Donald Trup opět zabije na poplach k ochraně zájmů USA a řada států začne poslušně panáčkovat……