Prostoupeni nákazou

Jak postupuje nákaza novým typem koronaviru, tak se začíná ukazovat, že státy s centralizovanější vládou (Čína, Vietnam, Singapur atd.) zvládají boj s pandemií o něco lépe, než země, které jsou decentralizované. Vzhledem k tomu, že se v Číně podařilo epidemii dostat pod určitou kontrolu, tak se zde opět rozeběhla ekonomika. Zbytek světa, který je nyní pandemií tvrdě zasažen shání zdravotnický materiál, kde to jen jde. Nakupuje se hlavně v Číně, která dokáže rychle vyrábět a zásobovat zbytek světa nezbytnými věcmi. Kritici Číny se však ozvali, když začali „pokřikovat“, že Čína současné situace využívá pro šíření svého vlivu po světě. Tuto teorii začínají rozšiřovat strany tzv. Demokratické bloku. Hlasitě „křičí“ hlavně zástupci lidovců nebo Pirátů.
U Pirátů se může jednat o krok vedle, určitou nerozvážnost, případně neznalost. I když pochybuji o tom, že třeba primátor hlavního města Prahy Hřib to má v hlavě srovnané a uvědomuje si, že nebýt Číny, tak nám nikdo nepomohl. Dokonce nám nepomohl ani Piráty opěvovaný Tchaj-wan. Jak je to pane primátore možné? Zde můžeme vidět, jak je dobré být s Čínou za dobře a nemíchat se do ideologických bitev USA vs. Čína, tak jako to v poslední době dělala kupříkladu Praha. Právě díky různým kontaktům v Číně, které tam má jak prezident Miloš Zeman, stejně i další představitelé KSČM, kteří mají dobré vztahy s Vietnamem, se nám podařilo rychle dovést zdravotnický materiál, který je tolik potřebný. Zajímavé na této věci je fakt, že tolik potřebné zboží získáváme ze zemí, které jsou socialistické. Musím si položit otázku, proč nám nepomáhají kapitalistické a demokratické země? Jeden příklad za všechny: jeden nejmenovaný kraj v naší republice nakoupil respirátory v USA za šíleně přemrštěnou cenu. To má být ona pomoc v době nouze? Pamatujme, že kapitalistické státy koukají jen na to, aby z toho co nejvíce „vytřískali“. To je silně nemorální, ale očividně se v kapitalismu morálka tolik nenosí.
To jiní kabrňáci jsou lidovci. Jejich předseda Marián Jurečka se nechal slyšet, že neví, za co by měl být Číně vděčný, když se virus rozšířil z její oblasti. Tohle prohlášení je natolik skandální, že pan Jurečka propásl jedinou možnost, kterou měl, tedy mlčet. Jak může vědět, že se virus rozšířil díky Číně, když na svém území s nákazou tvrdě bojuje? Virus se rozšířil díky vysoké koncentraci cestování a migrace lidí. A jak může vědět, že virus vznikl v Číně? Co když jej tam někdo chtěně nebo nechtěně importoval? Mluvil by stejně, kdyby se virus objevil třeba v USA? Vyjádření lidovců je natolik krátkozraké, že se musím ptát, kolik roušek a zdravotnického materiálu nám zajistili páni preláti z Vatikánu? Nebo snad nám nic nechtějí dodat? Možná nám všem posléze udělí „poslední pomazání“. Kdyby raději představitelé opozice mlčeli, když neumějí táhnout za jeden provaz a provádějí jen ideologickou kritiku, která nikam nevede.
Proti rouškám a zdravotnickému materiálu ze socialistických zemí nebrojí ale jen někteří politici, ale například i umělci. Třeba takový „jezevec“ z divadla Na Jezerce pan Hrušínský. Copak asi dělá tento pán? Je schovaný za bukem a brečí, jak přichází o výdělky? Nebo zase přijde s nějakým „velkohubým“ prohlášením, že současná pandemie je pouze „obyčejná chřipka“? Uvidíme. Každopádně na závěr můžeme říci, že všichni kritici by měli táhnout za jeden provaz se současnou vládou a pokud toho nejsou schopni, tak raději mlčet. Možná by si všichni měli uvědomit, že Čína je nastupující ekonomickou jedničkou nového tisíciletí. Jestliže 20. století bylo stoletím americkým, tak 21. století bude stoletím čínským. To je prostě realita, kdy vysněný západ začíná odcházet ze scény.